TAPO pamokos Kaune. Laukiame jūsų II-IV 19val.

Pagrindinis > Priėmimai į šokių kursus > TAPO pamokos Kaune.

Tap‘as gimęs iš besijungiančių Afrikos ir Europos šokių tradicijų. Šiame šokyje yra tiek daug variacijų, praktiškai tiek pat kiek yra pačių Tap‘o šokėjų. Ir patikėkit manimi jų yra daug! Nuo pat šio šokio gimimo, Tap šokis išaugo iki Amerikos populiariausio pramogų pasaulio. Nuo muzikinių šou ir estradų, iki naktinių klubų, muzikinių teatrų ir kino miuziklų, Tap šokis išlaikė savo svarbų vaidmenį. Nuo jūsų požiūrio priklauso kokį istorijoje išlikusį stilių išsirinksite ir nuspręsite šokti.

Amerikos pramogų kraštovaizdis pasikeitė 1950 ir 1960 metais.  Big bendai pasidarė sunkiai įperkami, rokenrolas po truputėli tapo populiariąja muzika,  Amerikos muzikinis teatras pajudėjo link baleto formato... Visi šie faktoriai privertė Tep‘ą pasistumti į pramogų pasaulio pakraštį. Žinoma Tap šokis ir toliau egzistavo, šokėjų buvo, tačiau jie nebuvo pramogų pasaulyje besisukanti grietinėlė. Darėsi vis sunkiau ir sunkiau rasti vietos kur būtų galima šį šokį šokti, sumažėjo pačių Tep‘o šokėjų, kurie šoko 1920, 1930, ir 1940, todėl nebuvo kam perduoti šios meno formos.
Tačiau 1970 prasidėjo atgimimas. Buvo pradėta organizuoti festivalius, kuriuose senesni Tap‘o šokėjai moko jaunesnius šio šokio technikos ir istorijos. Dar senesni šokėjai taip pat sugrįžo iš pensijos ir ėmė kurti pasirodymus, keliaudami aplink pasaulį. Patys pirmieji buvo The Copasetics ir The Original Hoofers.  Net Brodvėjaus atgavo susidomėjimą šio šokio formomis, su Gregory Hines‘u, kuris tapo visuomenės Tep‘o šokių atstovas scenoje ir vaidybiniuose filmuose. Nuo tada, atgimimas pagimdė dar labiau populiarėjantį susidomėjimą, su Savion Glover‘iu priešakį. Esmingiausiu Tap‘o šokėju laikomas Glover‘is, kaip grynas muzikantas.
Nuo 1990, dėka Savion Glover‘io milžiniško indėlio, mes matome jaunų žmonių susidomėjimą Tep‘o šokiu ir jis didėja. Aš esu dalis šios kartos. Šiandien, kai mes pradėsime iš naujo atrasti šį šokį, mes ir toliau žvelgsime atgal dairydamiesi pavyzdžių, iš praeities kartų, tuo pačiu metu, atrasdami mūsų pačių unikalius metodus. Šiandien yra tiek daug laisvės. Mes galime paimti, tai kas jau egzistuoja iš praeities pavyzdžių ir tai unikaliai perteikti šiuolaikiniame Tep‘o kontekste. Iš tikro viskas ko reikia, tai tik dviejų metalų priklijuotų prie odinio bato apačios, medinio grindinio ir auditorijos, kuri žiūrėtų ir klausytųsi.

 

Registracija »

Komentarai (0)
privaloma
privaloma (neskelbiama)

privaloma

Šokių kursų paieška ir registracija

Išsirinkite šokių kursų programą ir registruokitės internetu.

Kalendorius / Tvarkaraštis

Pr An Tr Ke Pn Š S
    123
456 7 8910
11 1213 14 151617
18 1920 21 222324
25 2627 28    

Populiariausi straipsniai

Naujienų prenumerata

Draugai

Šokių studijos
hoppers.lt
tpsokiustudija.lt

Kaimo turizmas
zaliojistotele.lt

Muzika
gmgyvai.lt